Szukaj na tym blogu

wtorek, 20 lutego 2018

Gdzie najlepiej zarejestrować niemiecką domenę z rozszerzeniem .de ?Zapewne wielu z Was prowadzących firmy w Polsce wielokrotnie spoglądało w kierunku naszego zachodniego sąsiada mając w zamyśle rozszerzenie swojej działalności biznesowej właśnie na terenie Niemiec. Rynek niemiecki jest przede wszystkim dwukrotnie większy pod względem ilościowym od naszego rodzimego rynku - o sile nabywczej nawet nie wspominając.

Rozszerzenie biznesu o Niemcy otwiera również drzwi do niemieckojęzycznych krajów ościennych Austrii i Szwajcarii - rynków równie zamożnych, jeśli nawet nie zamożniejszych.
Dotarcie z ofertą do potencjalnych klientów z tych trzech krajów umożliwi zapewne zwiększenie obrotów przedsiębiorstwa w średni okresie czasu.

Warto napewno przeanalizować , czy taki krok może być z pożytkiem dla naszego przedsiębiorstwa, czy będziemy w stanie zainteresować niemieckojęzycznego klienta naszymi produktami.
Jeśli na to pytanie odpowiedzieliście sobie TAK , pomyślcie nad rejestracją domeny z rozszerzeniem .de , by móc zaprezentować, czym zajmuje się firma i na czym polega Wasz biznes.

Poniżej kilka informacji odnośnie tego, u jakiego rejestratora zamówić pasującą domenę, by wszystko poszło sprawnie, a przede wszystkim, żeby było tanio.
Jak zapewne się już orientowaliście, rejestracja przez któregoś z polskich rejestratorów do tanich nie należy - na szczęście są atrakcyjne alternatywy.

Osobiście moje niemieckie domeny rejestruję na niemieckojęzycznej wersji de.godaddy.com
Rejestracja domeny .de kosztuje 2,39 Eur za pierwszy rok , przedłużenie 12,99 Eur za każdy kolejny rok.
Biorąc pod uwagę, że 1 Euro to obecnie około 4,15 PLN, koszty rejestracji i przedłużenia odpowiadają kosztom rejestracji domeny .pl u któregoś z polskich atrakcyjnych cenowo rejestratorów.

Dla porównania podam Wam jeszcze kilka innych popularnych firm rejestrujących domeny .de za niewielkie pieniądze :

www.united-domains.de - rejestracja 9 Eur / rok , przedłużenie 19 Eur / kolejny rok

www.domain24.de - rejestracja 9,90 Eur / rok , przedłużenie 9,90 Eur / kolejny rok

www.strato.de - rejestracja 2,40 Eur / rok , przedłużenie 9,60 Eur / kolejny rok ( na stronie podają ceny za miesiąc, jest to trochę mylące, ale wystarczy przemnożyć przez liczbę miesięcy i otrzymamy koszty roczne )

www.1und1.de - rejestracja 3,48 Eur / rok , przedłużenie 17,88 Eur / kolejny rok ( cennik miesięczny jak w Strato )

Wszystkie ceny podałem oczywiście brutto - nie ma żadnych dodatkowych, czy ukrytych kosztów.

Wybór pozostawiam Wam , każda z tych firm to sprawdzony gracz na rynku. Gdybyście mieli dodatkowe informacje o atrakcyjnych cenowo portalach - piszcie.

Chciałbyś zaparkować zakupione domeny internetowe - tutaj powiemy Ci jakie masz możliwości.


Brak komentarzy: