Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 26 listopada 2018

Czym kierować się przy wyborze hostingu? Jakie usługi hostingowe będą odpowiednie dla mojej działalności?

Jaki hosting polecacie, który serwer polecacie

Jeżeli chcecie zacząć działalność w sieci i posiadacie już własną domenę internetową do tego celu, w większości przypadków będziecie musieli zadać sobie pytanie, gdzie wykupić hosting, który hosting będzie odpowiedni, jaki serwer będzie najszybszy i najbardziej odpowiedni dla strony internetowej i gdzie wykupić taki serwer?

Jak wybrać odpowiedni hosting i serwer odpowiem Wam w dalszej części tego posta. Tymczasem na początek chciałbym wyjaśnić istotne pojęcia. Co to jest hosting www? Czym jest serwer? Powinieniem wybrać hosting czy serwer? Potrzebny mi serwer albo hosting dla małej firmy, czy może szukam rozwiązania dla dużego sklepu internetowego? Lub może poprostu zamierzam prowadzić bloga i szukam bezpłatnego rozwiązania lub takiego, które nie będzie obciążało zbytnio mojego domowego budżetu?

Hosting to inaczej udostępnienie miejsca na podłączonym do globalnej sieci i pracującym bez przerwy komputerze (w takim przypadku zwanym właśnie serwerem). W dzisiejszych czasach fizyczne posiadanie własnego serwera domowego bądź firmowego nie jest konieczne. Koszt zakupu nowoczesnego serwera i jego obsługi jest bardzo duży, ponadto serwer zajmuje dodatkowe miejsce. Alternatywą są serwery wirtualne VPS.

Jeśli chcesz prywatnie prowadzić bloga, warto przyjrzeć się rozwiązaniu oferowanemu przez Google - Blogger.com. Gigant z Mountain View oferuje darmowy hosting dla wszystkich użytkowników (dostajecie miejsce na serwerach Googla całkowicie za darmo). Niestety narzędzie Blogger nie oferuje tyle możliwości kreacji i późniejszego pozycjonowania strony co globalnie rozpowszechniony wśród blogujących Wordpress.

Dla nieskomplikowanych przedsięwzięć najbardziej odpowiedni będzie hosting WWW. Jest on idealnym rozwiązaniem na Twoją pierwszą stronę internetową, blog czy sklep internetowy. Przy tym rozwiązaniu otrzymujesz możliwość podpięcia własnej domeny internetowej, dostęp do serwera FTP, baz danych MySQL i serwera poczty. Hostingu możesz używać również do gromadzenia plików, zdjęć bądź innych ważnych pakietów danych.

Jeśli zależy Ci na szybkości, warto zainteresować się hostingiem SSD opartym na szybkich macierzach SSD. Taki pakiet hostingowy idealnie sprawdzi się na bardziej zaawansowany sklep internetowy, stronę firmową, bądź rozbudowany blog. Dzięki szybkości działania polepszasz user experience odwiedzającym Twoją witrynę, dzięki czemu chętniej wracają, a Tobie rośnie traffic i w przypadku online shopów również konwersja, obroty i zyski.

W sytuacji gdy planujesz coś naprawdę dużego i te rozwiązania mogą okazać się niewystarczające, warto rozważyć hosting dedykowany HDD (zdalny serwer VPS) z pełną opieką administracyjną. Przy takim rozwiązaniu Twoje zasoby są odseparowane od pozostałych danych, przez co otrzymujesz maksimum efektywności. Dodatkowo nie musisz zaprzątać sobie głowy zarządzaniem serwerem, jako że zadanie to przejmuje dostawca usługi.

Wejdź i zapoznaj się z zróżnicowanymi ofertami hostingów i serwerów (limitowanych i bez limitu). Porównaj rankingi istniejące w sieci i przekonaj się o zaawansowanych rozwiązaniach technicznych połączonych z rewelacyjnymi cenami usług hostingowych SEOHOST.

Jeśli chcesz otrzymać bardziej szczególowe informacje techniczne jak działa hosting lub jak go założyc, możesz przejrzeć centrum pomocy lub skontaktować się z biurem obsługi poprzez formularz kontaktowy.

Firma oferuje ponadto hosting SEO dopasowany do wszelkiego rodzaju potrzeb - wyprzedź konkurencję dzięki superefektywnemu wykorzystaniu zgromadzonych zasobów.

Nie pozostaje nic innego, jak zacząć działać - życzę Wam wielu sukcesów w planowanych projektach oraz aby podejmowane przez Was decyzje zawsze były rozważne i gwarantowały ostatecznie zadawalające efekty pracy.


Brak komentarzy: