Szukaj na tym blogu

sobota, 24 lutego 2018

Czy da się zarobić na marketingu afiliacyjnym ?

programy afiliacyjne w polsce jakie istnieja


Czy można zarabiać pieniądze dzięki marketingowi afiliacyjnemu?  
Krótka odpowiedź brzmi: tak. Programy partnerskie umożliwiają osiąganie dochodów, a nawet mogą stanowić główne źródło utrzymania.
Wyczerpująca odpowiedź jest nieco bardziej skomplikowana. Podobnie jak w przypadku każdego przedsięwzięcia typu home income, sukces nie zależy od tego co wybierzesz, by zarabiać pieniądze, ale od tego, czy to co robisz, robisz poprawnie i konsekwentnie.

Marketing afiliacyjny jest idealnym biznesem do prowadzenia z domu, ponieważ nie wymaga dużego wkładu pieniężnego, nie trzeba na własną rękę produkować, składować czy wysyłać jakichkolwiek produktów, ani dostarczać usług.

Zasadniczo jesteś opłacany za przekierowania z własnej witryny internetowej nowych potencjalnych klientów na strony firm oferujących im swoje towary i usługi.


Panuje jednak błędne przekonanie, że marketing afiliacyjny można wykonać szybko i przy niewielkim wysiłku. Zapomnij o stronach, które sugerują Ci, że w krótkim czasie zostaniesz bogaty, poświecając na pracę jedynie dwie godziny dziennie i codziennie będziesz mógł śledzić, jak rośnie stan Twojego konta bankowego.

Rzeczywistość w marketingu afiliacyjnym jest bardzo podobna do rzeczywistości w innych przedsięwzięciach typu praca w domu - jest wąskie grono osób osiągających bardzo wysokie dochody, spora liczba osób, którzy zarabiają na tyle, by realizować swoje cele i ogromna masa ludzi, która nie zarabiają nic lub prawie nic. Tak więc pytanie nie brzmi tak naprawdę, czy marketing afiliacyjny jest realną opcją dochodu ( bo niewątpliwie nią jest ), ale czy potrafisz sprawić, by pracował dla i na ciebie. Wszystko zależy od Twojego podejścia.


Marketing afiliacyjny na TAK :

Jak już wspomniałem, istnieje kilka aspektów, które sprawiają, że
marketing afiliacyjny to dobra opcja dla biznesu prowadzonego z domu :
 • Niski koszt rozpoczęcia działalności. Większość programów partnerskich jest darmowa - Twoje koszty zależą jedynie od metod marketingowych, jakie zastosujesz. 
 • Nie ma potrzeby tworzenia produktów ani usług.
 • Nie musisz magazynować ani wysyłać towarów.
 • Możesz pracować o dowolnej porze dnia czy nocy, z dowolnego miejsca na ziemi - niezbędne jest jedynie połączenie z internetem.
 • Możliwe szybkie osiągniecie rozsądnego dochodu przy profesjonalnym podejściu do tematu
 • Idealny jako uzupełnienie już prowadzonego biznesu lub dla osób, które prowadzą własne strony internetowe lub blogi.

 Marketing afiliacyjny na NIE :

Jest również kilka przeciwności utrudniających zarabianie pieniędzy dzięki marketingowi afiliacyjnemu :
 • Potrzeba czasu, by wygenerować na swojej stronie odpowiedni ruch niezbędny do uzyskania satysfakcjonujących dochodów.
 • Ryzyko przechwycenia partnera, przez co możesz stracić należne Ci prowizje ( temat maskowania adresów URL ).
 • Niewłaściwy partner może podważyć Twoją wiarygodność. Ważne jest, by wybierać godne zaufania firmy, aby uniknąć przykrych doświadczeń.
 • Nie masz kontroli nad przekierowaniami, to utrudnia zaś prowadzenie działalności biznesowej.
 • Niektóre firmy znane są niestety z tego, że nie wywiązują się ze swoich zobowiązań - istotny zatem jest staranny dobór firm, z którymi masz zamiar współpracować.
 • Na rynku panuje duża konkurencja. Nawet jeśli znajdziesz atrakcyjny program partnerski, możesz mieć pewność, że już mają albo za chwilę będą mieli go inni.
 • Potencjalni klienci należą do firmy oferującej produkt bądź usługę. Twoje statystyki pokażą Ci wprawdzie, ile razy klienci kupowali jaki produkt, ale w większości przypadków nie otrzymasz danych o tym, kto konkretnie dokonał zakupu.

Jak stać się odnoszącym sukcesy marketerem afiliacyjnym ?
Marketing afiliacyjny nie jest skomplikowany, ale wymaga pewnej wiedzy, umiejętności planowania, a także konsekwentnego wysiłku, aby przynosił znaczące dochody.
Poniżej kilka wskazówek i czynności, które powinieneś wykonać, aby Twoje postanowienie zostania marketerem afiliacyjnym zwieńczone zostało sukcesem :
 • Wybieraj wyłacznie wysokiej jakości produkty i usługi partnerskie. Spójrz na produkt z punktu widzenia potencjalnego klienta, może nawet zakup dany produkt, by przekonać się o jego jakości. Przez klientów będziesz bowiem oceniany na podstawie produktów lub usług, które będziesz promował - nie koncentruj się zatem wyłącznie na dochodach, kładź także nacisk na jakość.
 • Przestudiuj różne programy partnerskie, aby zrozumieć ich istotę. Musisz wiedzieć kiedy za co i w jaki sposób otrzymasz wynagrodzenie. Upewnij się, że dany program partnerski jest dobrze dopasowany do Twoich oczekiwań.
 • Wybieraj programy afiliacyjne oferujące produkty bądź usługi pasujące tematycznie do Twojej strony internetowej.
 • Wybieraj różnego rodzaju przelinkowania, aby nie przytłoczyć użytkowników.
  Linki partnerskie zawarte w treści zazwyczaj mają lepszy współczynnik klikalności ( CTR ) aniżeli linki graficzne.
 • Nie ukrywaj współpracy z partnerem afiliacyjnym. Większość odwiedzających zapewne zrozumie, że reklamy i przelinkowania przynoszą Ci dochód, jeśli będzie mieć uczucie, że dla nich również stanowią wartość dodaną. Ważna jest przejrzystość w tym co robisz.
 • Nie polegaj wyłącznie na mediach społecznościowych i SEO, aby zachęcić użytkowników do odwiedzenia Twojej witryny lub bloga i dzięki temu zwiększyć swoją szansę na rekomendację partnera. Dowiedz się, co jest Twoim rynkiem docelowym, gdzie mógłbyś znaleźć odpowiednich klientów i zachęcić ich do zajrzenia na Twoją stronę internetową.
 • Prowadź e-mail marketing. Najwięksi marketerzy afiliacyjni korzystają aktywnie z tej formy promowania swojego portalu. Marketing e-mailowy może znacząco zwiększyć Twoje zyski z programu partnerskiego.
 • Rozważ używanie strony głownej i systemu ścieżek prowadzących na nią. W mailingu zaoferuj klientowi atrakcyjną ofertę tematyczną, która zwabi go na Twoja witrynę, a także na witrynę Twojego partnera afiliacyjnego.
 • Monitoruj statystyki swoich programów partnerskich, w szczególności, jeśli masz ich kilka lub gdy dodatkowo korzystasz z Google AdSense. Zrezygnuj z tych dających znikome efekty, gdyż zbyt dużo reklam na stronie może osłabić jej wiarygodność lub zdezorientować czytelników, co będzie skutkować niższą wydajnościa.


Zanim rozpoczniesz działalność związaną z marketingiem afiliacyjnym, dowiedz się wszystkiego, co jest istotne w tym temacie. Pamiętaj, że odniesienie sukcesu na tym polu jest celem długoterminowym, wymaga wysiłku i zaangażowania z Twojej strony. Podobnie jak każda inna firma, potrzebujesz planu i codziennej efektywnej pracy, by osiągać zadawalające dochody.

Ogólnie rzecz ujmując, Twoje szanse na zarabianie pieniędzy w programie partnerskim nie są ani lepsze, ani gorsze niż w przypadku każdego innego biznesu typu home income. Twój sukces zależy od tego, jak dobrze wykonasz założenia swojego długoterminowego planu.Jak zoptymalizować swoją stronę internetową pod kątem SEO dowiesz się z naszego planera.Brak komentarzy: