Szukaj na tym blogu

środa, 9 maja 2018

Jak skonfigurować domenę internetową pod parking SEDO? Jakich ustawień należy dokonać, by zaparkować domenę?

parkowanie domen na sedo ustawienia

Jakich ustawień musimy dokonać by zaparkować domenę na Sedo ?

Aby dodać domenę do parkingu należy po zalogowaniu się do serwisu wejść poprzez menu klienta w zakładkę "Add domains". Pojawi się okno, do którego wpisujemy domeny, które chcemy dodać do parkowania. Musimy jeszcze zaakceptować warunki serwisu oraz potwierdzić własność dodawanych domen zaznaczając haczyk w małym okienku do tego przeznaczonym i przejść dalej.

W następnym oknie pojawi się tabela z wpisanymi wcześniej przez nas adresami internetowymi. Na tym etapie wystarczy, ze podamy cenę, za jaką chcielibyśmy sprzedać daną domenę (parkowanie domen może (ale nie musi) być połączone z wystawieniem domeny na giełdzie domen Sedo, stąd istotnym jest wpisanie ceny na tym etapie). Pozostałych ustawień możemy dokonać już po dodaniu domeny do parkingu.

W trzecim kroku zgłaszamy domeny do reklam premium. Tego również można dokonać w terminie późniejszym - jak to uczynić opiszemy w niedługim czasie, stąd tutaj nie będziemy rozwijać tego tematu. Poprostu klikamy w przycisk "Finish adding domains" i tymsamym inicjujemy weryfikację domen przez portal.

Następnie musimy ustawić przekierowywanie za pośrednictwem serwerów nazw (ustawienia DNS u naszego rejestratora domen). Każda domena musi być przekierowana indywidualnie.

Ustawienie przekierowania dla serwerów DNS :

NS1.SEDOPARKING.COM
NS2.SEDOPARKING.COM

Wdrożenie zmiany serwera nazw trwa zwykle 1-2 dni.

Po weryfikacji dodanych domen, która z reguły trwa maksymalnie 24h, nasze domeny są zaparkowane i wyświetlają się na nich reklamy podmiotów współpracujących z Sedo. Teray możemy przejść do optymalizacji ustawień, ale o tym już w innym poście.

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć, czy możesz posiadać kilka kont użytkownika na portalu SEDO , kliknij tutaj.
Jeśli interesują Cię również inne parkingi domen zapraszamy tutaj.

Brak komentarzy: