Szukaj na tym blogu

środa, 2 maja 2018

Internet Archive : Wayback Machine - co to takiego ? Jak mogę sprawdzić moją domenę ?

sprawdz historię swojej domeny internetowej


Zapewne nieraz zastanawialiście się przed zakupem bądź zarejestrowaniem domeny, czy i jakie treści znajdowały się na niej w przeszłości. Czy adres internetowy nie stanowił wcześniej farmy linków lub czy nie funkcjonował na niej portal dla dorosłych. Istotne jest, by przed zakupem wiedzieć do czego kiedyś była wykorzystywana domena, tak aby mieć wiedzę o ewentualnych karach nakładanych na nią w przeszłości przez Google, które mogłyby skutkować problemem z jej optymalnym wypozycjonowaniem po nabyciu.

Aby stworzyć sobie obraz historii domeny internetowej warto skorzystać z Internet Archive : Wayback Machine  dostępnej alternatywnie pod adresem www.wayback.com.
Archiwum obecnie zawiera około 327 miliardów archiwalnych stron, do których możemy dotrzeć wpisując nazwę strony w pole wyszukiwania i wybierając w kalendarzu dzień aktualizacji strony.

Archiwum wykorzystuje zasoby ALEXA Internet , dzięki którym możemy obejrzeć archiwalne strony począwszy od 1996 roku. Zasoby dostępne są dla każdego i za darmo, nie jest wymagana żadna rejestracja, czy też podanie jakichkolwiek danych osobistych. Dane archiwizowane są najcześciej co dwa tygodnie, dla witryn często zmieniających się nawet w krótszych okresach czasu.

Jeśli dodatkowo chcesz sprawdzić potencjał swojej domeny i otrzymać kilka wskaźników istotnych dla jej pozycjonowania i online marketingu (SEO, SEA), kliknij tutaj.

Brak komentarzy: