Szukaj na tym blogu

czwartek, 3 maja 2018

Wybór domeny internetowej dla własnego biznesu - te 10 zasad musisz znać i przestrzegać !

jak wybrac domenę internetową zasady

Znaczenie domeny internetowej dla przedsiębiorstwa

Duży odsetek działających przedsiębiorstw nadal nie posiada własnej strony internetowej, co sprawia że firmy te są kompletnie niewidoczne w sieci. Tymczasem niezależnie od wielkości biznesu własna witryna przedstawiająca podmiot i profil jego działalności jest poprostu konieczna. Tylko w ten sposób możemy nakierować potencjalnie zainteresowanych i szukających informacji w sieci użytkowników na naszą ofertę.

Domeny internetowe stanowią bazę dla cyfrowej tożsamości przedsięwzięcia biznesowego. Poleganie wyłacznie na profilach firmowych na portalach społecznościowych typu Facebook czy Instagram uzależnia wirtualną tożsamość firmy od tychże portali, co jest mocno ryzykowne z punktu widzenia zachowania nad wszystkim kontroli.

Adres internetowy to coś więcej niż tylko wizytówka czy tabliczka informacyjna firmy. Zawarta w domenie nazwa jest istotnym punktem przy strategicznym planowaniu kampanii marketingowych w sieci. Dobierając odpowiednio do nazwy domeny słowa kluczowe jesteśmy w stanie osiągnąć maksymalny zysk z reklamy internetowej wyrażający się przykładowo poprzez wyższy ranking strony, większa liczba odwiedzających, większa sprzedaż czy też większa znajomość marki. Stąd też bardzo ważnym jest, jakie słowa lub frazy zawiera nasza domena firmowa - wybór adresu internetowego nie powinien odbywać sie zatem "na kolanie" czy  "przy okazji". Powinna to być raczej gruntownie przemyślana i przeanalizowana decyzja.


W kolejnych wpisach w krótkich interwałach czasowych przedstawimy Państwu najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze adresu internetowego dla prowadzonej bądź dopiero planowanej działalności gospodarczej.
Zapraszamy do zapisania się do newslettera z prawej strony ekranu, by regularnie otrzymywać porcję świeżych informacji na skrzynkę mailową.

Aby przejść do pierwszej zasady z naszego cyklu kliknij tutaj.

Brak komentarzy: