Szukaj na tym blogu

piątek, 24 września 2021

Przelinkuj podstrony witryny między sobą - Planer SEO (krok 7 z 30)


Jeśli chciałbyś cofnąć się do szóstej wskazówki z naszego planera SEO przejdź tutaj.

Przyjmuje się, że strona główna serwisu internetowego jest jego najważniejszą i dlatego najmocniejszą stroną. Ze strony startowej siła linków (czyli link juice) jest rozprowadzana na wszystkie pozostałe podstrony. Link juice najlepiej zatem rozprowadzić równomiernie na wszystkie strony witryny.

Poprzez równomierne linkowanie wewnętrzne można więc świadomie sterować botem wyszukiwarki. Dzięki logicznej strukturze linków bot systematycznie odwiedzi wszystkie strony internetowe i je zindeksuje.
Poprzez sterowanie siłą linków przekazujemy crawlerowi również informację, które strony są w naszej witrynie najważniejsze.

Może się zdarzyć, że niektóre strony w witrynie nie są powiązane z innymi stronami. Określa się je mianem "stron osieroconych". Jeśli bot natrafi na taką stronę, przestaje ją indeksować, ponieważ nie jest w stanie przeskoczyć od linku do linku i kończy zatem tu swoją pracę.

Porady praktyczne:
- Usuń linki, które prowadzą do stron z błędami (kod statusu 404) lub stron, które nie są już dostępne (kod statusu 500).
- Zidentyfikuj osierocone strony i połącz je tematycznie z innymi podstronami.

Już wkrótce kolejna wskazówka z naszego planera SEO, zapraszamy do lektury.

Brak komentarzy: