Szukaj na tym blogu

piątek, 23 lutego 2018

Wybór odpowiedniego rejestratora dla swoich domen


domene zagraniczna gdzie zarejestrowac

Cena jest oczywiście najważniejszym czynnikiem, na który zwracają uwagę klienci. Przed wyborem rejestratora należy jednak rozważyć kilka innych kwestii, bo może się okazać, że czasem warto zapłacić kilka groszy więcej, za to być w pełni zadowolonym z usługi.

Jeśli zamierzasz zarejestrować tylko jedną lub kilka domen, wybór rejestratora nie będzie dla Ciebie nazbyt skomplikowanym przedsięwzięciem. Zapewne wybierzesz jednego z większych - wiodących na danym rynku rejestratorów u którego w razie podjęcia decyzji o stworzeniu własnej strony bedziesz mógł wykupić dodatkowo hosting do niej.

Jeśli zaś planujesz stworzyć portfolio domen, warto dokładniej wybrać firmę, z którą bedziesz współpracował. W przeszłości dochodziło bowiem do sytuacji, że właściciele domen tracili swoje zasoby, wybierz zatem kogoś, komu będziesz mógł zaufać i który umożliwi Ci ciągłe monitorowanie Twojego portfolio. Postaraj się znaleźć rejestratora, który zaoferuje Ci dodatkowe specjalistyczne usługi okołodomenowe, a także takiego, u którego będziesz mógł zarejestrować domeny z róznymi rozszerzeniami. Nie będziesz musiał wtedy zakładać konta u innego rejestratora tylko po to, by zarejestrować wybraną domenę zagraniczną. Im więcej rejestratorów posiadasz, tym większe prawdopodobieństwo, że przegapisz jakaś ważną informację mailową od któregoś z nich, która może zawierać np. fakturę, a w przypadku jej niezapłacenia może to oznaczać utratę domeny. Oczywiście cały czas powinieneś mieć na oku koszty odnowienia domeny u danego rejestratora. Przy portfelu domen obejmującym kila tysięcy pozycji róznice kosztów mogą być drastyczne.

Chcesz zarejestrować niemiecką domenę - tutaj powiemy Ci jak to zrobić.Brak komentarzy: