Szukaj na tym blogu

niedziela, 29 kwietnia 2018

Amazon już wkrótce w Turcji - a co z polską wersją popularnego portalu zakupowego ?

turecka wersja amazona gotowa

Do obecnej chwili zarówno polska strona koncernu amazon.pl jak i turecka amazon.com.tr przekierowują na istniejący już od lat portal niemiecki amerykańskiego koncernu. Główne strony wyświetlane są wprawdzie w języku danego kraju, jednakże pokazywana oferta jest identyczna z ofertą na niemiecki rynek. 
Regularnie słyszymy o ekspansji firmy Jeffa Bezosa na kolejnych rynkach - ciekawe czy oficjalne rozpoczęcie działalności polskiego i tureckiego wydania Amazona nastąpi w tym samym czasie?

Jeśli chodzi o centra logistyczne, to w Polsce istnieje ich już kilka, w Turcji zaś nie wiadomo jeszcze w jakich lokalizacjach będą się znajdować i kiedy dokładnie powstaną. Nie można jednak przekładać tego faktu na wnioski, jakoby rynek polski był dla Amazona ważniejszy od tureckiego. Polskie magazyny koncernu powstaly przeważnie wzdluż pasa granicznego z Niemcami i w głównej mierze zajmują sie obsługą niemieckiego rynku. Dzięki nim firma zredukowała ryzyko częstych strajków organizowanych przez prężnie działające u naszych zachodnich sąsiadów związki zawodowe, a także zredukowała koszty logistyczne.

Internetowy gigant jest obecnie w trakcie kontaktowania tureckich sprzedawców z zapytaniem, czy chcieliby wystawić swoje produkty na tureckiej stronie. Rzut okiem na portal rekrutacji Amazona zdradza, że firma jest w Turcji już na zaawansowanym etapie.
W opublikowanym ogłoszeniu o wolnych stanowiskach, operator platformy ogłasza nabór na team managera odpowiedzialnego za koordynację, kierowanie i działanie zespołów wsparcia sprzedawców dla nowo uruchomionej witryny w Stambule.

Media tureckie już pod koniec lutego bieżącego roku informowały o działaniach koncernu i spekulowały na temat terminu wejścia na rynek. Według tychże mediów Amazon zaoferuje sprzedawcom obniżoną prowizję, aby zachęcić ich do korzystania z platformy sprzedaży.
Pierwsze informacje o planowanych działaniach w Turcji zaczęły pojawiać się w sierpniu 2017 r. Wtedy opinia publiczna dowiedziała się o otwarciu przez Amazona swojego pierwszego biura w dzielnicy Beşiktaş w Stambule.

Pozostaje zatem czekać na rozwój sytuacji i mieć nadzieję, że również oficjalne wejście do Polski jest już kwestią krótkiego czasu. Pojawienie się amerykańskiego giganta w Turcji i w Polsce napewno mocno zawiruje lokalnymi rynkami ecommerce - jednakże można założyć, że będą to zmiany z korzyścią dla konsumenta, jako że wzmogą konkurencję między firmami sprzedającymi w sieci.

Jeśli chciałbyś zacząć sprzedaż w sieci i szukasz odpowiedniej domeny dla swojej działalności zapraszamy do zapoznania się z naszą posegregowaną alfabetycznie ofertą adresów internetowych.
Brak komentarzy: