Szukaj na tym blogu

niedziela, 29 kwietnia 2018

DENIC - co to takiego ? Niemiecki rynek domen w pigułce.

rejestrator domen de denic

DENIC - czyli niemiecki NASK 

DENIC eG to rejestr niemieckich domen najwyższego poziomu. Zarządza wszystkimi domenami z rozszerzeniem .de, a także domenami ENUM.

Administracja domenami jest wysoce techniczna i składa się zasadniczo z trzech zadań: 

- automatycznego elektronicznego systemu rejestracji

- zapewnienie działania bazy danych domen 

- usługi serwera nazw ( nameserver ) dla domeny .de i niemieckiej strefy ENUM. 

W bazach danych DENIC zapisywana jest informacja, które domeny są już zarejestrowane, kto jest właścicielem domeny oraz na którym serwerze funkcjonują usługi powiązane z domeną. Najważniejsze dane o domenie i właścicielu, a także kontakty administracyjne i techniczne są publicznie dostępne za pośrednictwem usługi WHOIS. Informacje o adresach komputerowych należących do domeny .de oraz domen ENUM są udostępniane całodobowo na tak zwanych serwerach nazw dostępnych z całego świata. Dzięki temu usługi takie jak poczta e-mail czy dostępność danego adresu w sieci mogą być faktycznie używane z dowolnej lokalizacji.

DENIC (nazwa pochodzi od DEutsches Network Information Center ) to założona w 1997 roku spółdzielnia  z siedzibą we Frankfurcie nad Menem. Członkiem DENIC może zostać każdy, kto zarządza domenami .de dla stron trzecich i spełnia dodatkowe wymagania. DENIC jest organizacją non profit spełniającą swoje zadania zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi w zakresie administracji domenami działająca z korzyścią dla całej niemieckiej społeczności internetowej.


Już wkrótce kolejne informacje związane z niemieckim rynkiem domen internetowych - zapraszamy !

Jeśli nie wiesz gdzie zarejestrować niemiecką domenę .de zapraszamy tutaj.

Brak komentarzy: