Szukaj na tym blogu

piątek, 23 listopada 2018

Ile można zarobić na parkingu domen? Jakie są możliwe zyski z parkowania domeny na parkingu?

Regularny dochód pasywny z niewykorzystanych domen


Jaką kwotę da się zarobić na parkowaniu domen?

Niemożliwym jest określenie ani przepowiedzenie, ile konkretna domena będzie w stanie zarobić.
Z jednej strony dochód będzie zależał od potencjału samej domeny, z drugiej od odpowiednio dobranych słów kluczowych, a co za tym idzie dobrze dopasowanej reklamy, jak również od liczby osób odwiedzających dany adres URL.

Ekonomicznie interesujące branże, które charakteryzują się wysokimy cenami kliknięć, często można bardzo łatwo określić w oparciu o aktualne trendy. Niemniej jednak także przy domenach z tych branż kluczową rolę odgrywa optymalny jakościowo dobór słów kluczowych. Dla przykładu: Słowo kluczowe "Podróże" może osiągnąć zupełnie inną cenę kliknięcia niż np. połączenie słów "Podróże Hiszpania".

Cena za kliknięcie danego słowa kluczowego może się także różnić w zależności od popytu reklamodawców. Najwyższy przychód na domenę można uzyskać dzięki bezwzględnie i dokładnie związanemu z tematem słowu kluczowemu, ponieważ wskaźnik CTR (click through rate) w takim pryzpadku jest najwyższy. Dlatego też warto wypróbować, które słowa kluczowe osiągają najwyższe współczynniki kliknięć.

Praktyczna wskazówka:
Parkingowanie domen do niczego nie zobowiązuje i ponadto jest absolutnie gratis - nawet jeśli nie korzystasz z domeny choćby przez dwa dni, po prostu zaparkuj ją - być może w tym czasie domena zarobi jakiś grosz! Gdy będziesz ponownie potrzebował adres www, po prostu usuń przekierowanie na parking u twojego rejestratora i zrób z domeną, co tylko zechcesz.

Jeśli interesuje Cię temat parkowania domen zapraszamy do odpowiedniej zakładki.


Brak komentarzy: